سوالات رایج شما

چه متاکسی برای من مناسب است؟


از لحظه ای که متاکس وارد خانه شما می شود عشقش به شما هیچ حد و مرزی نخواهد داشت. هر متاکس برای میزان نور خاصی طراجی شده است که عبارت اند از روشنایی بالا، روشنایی متوسط و روشنایی کم. بنابراین مطمئن شوید متاکسی که انتخاب می کنید با سطح روشنایی دیوارتان همخوانی مناسبی داشته باشد.

 

چگونه من سطح روشنایی خود را بسنجم؟


روشنایی زیاد،متوسط و یا کم؟ اینجا سه راه ساده برای اندازه گیری سطح روشنایی وجود دارد تا شما را در انتخاب پالت گیاهان خود همراهی کند.

1.از وسیله اندازه گیری روشنایی حرفه ای استفاده کنید.(دقیق ترین پاسخ دهی)

این پیشنهاد ماست: خرید از دیجی کالا

2.اپلیکیشنی برای اندازه گیری سطح نور در گوشی خود دانلود کنید.(پاسخ دهی مناسب)

پیشنهاد ما:

LUX Light Meter FRE‪E | Android | iOS

3.تست سایه دستی (پاسخ دهی قابل قبول)

نقطه ای داخل دیوار در همان محلی که در نظر دارید متاکس را آویزان کنید، انتخاب کنید. هنگامی که خورشید در قوی ترین جالت است(هر زمانی بین 11 تا 1 ظهر) دست خود را 15 سانتی متر از دیوار بالا نگه دارید و سایه را برای اندازه گیری قدرت نور بررسی کنید.

روشنایی بالا: اگر دیوارتان از تابش مستقیم یا نور بسیار روشن برای حداقل 6 ساعت در روز بهره می برد. محدوده ی سایه در این دیوار تمیز نمایان میشود با خطوطی واضح و کنتراست قوی. در این حالت نورسنج عددی بین 8000 تا 12000 لوکس را می خواند.

روشنایی متوسط: اگر دیوارتان دارای نور فیلترشده یا لکه های نور برای حداقل 6 ساعت در روز است. محدوده سایه در این دیوار دارای کمی نیم سایه است. اما همچنان به صور یک لکه ی سیاه یکدست تعریف می شود. در این حالت نورسنج عددی بین 2500 تا 8000 لوکس را نشان می دهد.

روشنایی کم: اگر دیوارتان هیچ نورمستقیمی به هیچ صورت دریافت نمی کند. پیدا کردن قالب سایه در این دیوار تقریبا غیر ممکن است. در این حالت نورسنج عددی بین 500 تا 2500 لوکس را نشان می دهد. ( پالت های پیشنهادی برای روشنایی بالا را ببینید)

یادداشت: متاکس درکمترین حالت باید در معرض نوری بیشتر از 500 لوکس قرار بگیرد تا زنده بماند. بنابراین اگر دیوار شما زیادی تاریک است نور های مکمل باید استفاده شود.

 

چگونه از متاکس نگهداری کنیم؟


استفاده از متاکس ساده و بدون نیاز به دانش خاصی است.

آب: مخزن آب را هر دو هفته پر کنید تا متاکس را مرطوب نگه دارید. انواع مختلف متاکس در اینجا با یکدیگر متفاوت هستند. آبیاری مورد نیاز متاکس غالبا به میزان روشنایی دریافتی و میزان رشد گیاه بستگی دارد. برای هفته اول آبیاری متاکس را با دقت بررسی کنید و به مخزن آب توجه کنید. متاکس باید قبل از خالی شدن مخزن ، دوباره آبیاری شود.

نور: اطمینان حاصل کنید که متاکس نور مورد نیاز را بر اساس چیدمان پالت دریافت می کند. متاکس حداقل 500 لوکس نور در کمترین سطح نور احتیاج دارد تا زنده بماند.

غذا: گیاهان نیز گرسنه می شوند. اما مقدار کمی غذا برای مدت زیادی برای آن ها کافی است. ما به شما استفاده از هرگونه کود محلول در آب را پیشنهاد میکنیم. 1/4 قاشق چای خوری در گالن آب برای یک بار در ماه برای آن ها مناسب است.

 

آیا می توانم متاکس را بیرون آویزان کنم؟


متاکس را می توانید بیرون آویزان کنید زیرا چوب آن به یک روکش پیشرفته مجهز است و در برابر نور خورشید و رطوبت مقاومت بالایی دارد.

6 ماه گارانتی فقط شامل متاکس های داخلی می شود.

 

گارانتی های متاکس به چه صورت هستند؟


ما کیفیت و ساخت متاکس را برای 6 ماه گارانتی می کنیم. و گیاهان را از لحظه رسیدن به خانه برای 14 روز تحت پوشش قرار می دهیم.

 

چه زمانی متاکس من به دستم می رسد؟


در حال حاضر بین 4 تا 6 هفته زمان برای ارسال سفارش ها در نقاط مختلف ایران لازم است در تهران ممکن است زودتر به دست شما برسد که ما با کد پیگیری شما را در جریان زمان رسیدن سفارشتان قرار می دهیم.

 

اگر که گیاهان بمیرند چه؟ آیا من میتوانم گیاهان خودم را بکارم؟


ما گیاهان را برای 14 روز از لحظه رسیدن به دستتان گارانتی می کنیم.اما اتفاقات غیرقابل کنترل شما ممکن است رخ بدهد به همین دلیل سیستم انعطاف پذیر ما به شما دانه هایی در سایز های متفاوت پیشنهاد می دهد.

 

آیا من می توانم سفارش خود را جدای انتخاب های شما شخصی سازی کنم؟


ما تمامی سفارش های مشتریان را به طور خاص پذیراییم برای هماهنگی با ایمیل ما در ارتباط باشید.

 

آیا من میتوانم در متاکس خود سبزیجات بکارم؟


بله کاملا این را در نظر داشته باشید که سبزیجات خوراکی نور متوسط تا بالایی را نیازمندند تا رشد کنند. این لیستی از سبزیجاتی است که می تواند در نور مناسب به خوبی رشد کند :

آروگولا، جعفری، پیازچه، نعناع، گشنیز، شوید، مرزنجوش، پونه کوهی.